• tibiere
  • garda futy- pentru picioare
  • Kickboxer femeie ar trebui să poarte un tricou cu mâneci scurte și au un protector piept

3. SPORTIVII CÂNTĂRIT

* ---------------- adulți în fiecare zi 2 ore inainte de startul competitiei * Junior ----------------- în fiecare zi 2 ore înainte de concurs * băieții mai mari, bărbați tineri, tineri mai tineri, cadeți ------- 1 dată pe zi

3. Eligibilitatea pentru CONCURSURI

* Sportivul este obligat să aibă loc la fiecare 6 luni în profunzime examinarea medicală a culturii fizice vrachebno-

* Dispensar sportiv este supus unui examen medical înainte de fiecare concurs

PENTRU ADMITEREA LA SPORTIVII DE CONCURENȚĂ trece comisia de acreditări, care servește:

* Cerere de participare la concurs certificată de către organizațiile sportive și WDF atlet * pașaport (carte de descărcare) *

document de identificare pentru sportivi (pașaport, certificat de naștere)

* Polita de asigurare * Taxa de înscriere

* 18 băieți mai mari - * ---------------- adulti 19 ani si juniori mai mari ----------------- * 17 - ----- 15-16 * 13-14 ani băieți ------------------- * ------ tineri mai tineri de 11-12 ani * - Cadeti ------------------ 9-10 ani *

5. DURATA LUPTEI

* Adulți 3 runde de ---------------- 2 minute, 1 minut pauză * Juniors ----------------- 3 runde de 2 minut 1 minut pauză * băieții mai mari ------- 3 runde de 1,5 minute, o pauză de 1 minut * ------------------- 3 băieți rotund 1.5 minute, o pauză de 1 minut * tineri mai tineri ------ 3 runde de 1 minut, 1 minut pauza * cadete ------------------- 3 runde 1 minut, 1 minut pauză

adulți: 51,54,57,60, 63.5,67,71 75, 81, 86, 91, 91 de mai sus.

junior: 51,54,57,60, 63.5,67,71 75, 81, 86, 91, 91 de mai sus.

7. hits și OBIECTIVE permise

* Fata lovi cu piciorul - roata dreaptă lovitură de pumn * - * lovitură directă lateral lovitură de cârlig - impact lateral * lovitură Roundhouse - pumn circulară * kik- vindeca-kick în corpul călcâi rotit cu 360 de grade lovi cu piciorul krisent * - * ex semicercul lovitură lovitură - tocare * sărituri lovitură kick - Airstrike * futsvips - ăsteia